PREV
NEXT

PRZYGODY MISIA DOBRYSIA I CIOTKI BERGAMOTKI

OPOWIADANIA  EDUKACYJNE

Projekt opowiadań edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym jest wynikiem wieloletniego doświadczenia autorki w pracy z dziećmi i podyktowany chęcią edukacji poprzez zabawę.

Miś Dobryś i Ciotka Bergamotka to dwie główne postaci, wokół których autorka buduje historie nawiązujące do współczesnego świata i sytuacji, w których znajdują się dzieci niemal każdego dnia.

Opowiadania są krótkie, ale dynamiczne i zawierające wiele elementów: pokazują wspólne relacje z innymi dziećmi, z dorosłymi, wskazują na ważne aspekty zachowań w określonych sytuacjach. Poprzez zabawę uczą między innymi zbiorów, kolorów, segregacji śmieci, porządku, zasad zdrowego żywienia, dwuznaków, poprawnej wymowy trudnych głosek itp.

Wsparte są także krzyżówkami i rebusami oraz propozycjami do wspólnej pracy dziecka z rodzicem/nauczycielem/rodzeństwem.

Każde opowiadanie wzbogacone jest o ilustracje w wersji kolorowej oraz czarno-białej do kolorowania przez dzieci według własnego pomysłu.

Pierwsza seria Przygód Misia Dobrysia i Ciotki Bergamotki to sześć opowiadań (Podwórko, Zakupy, Remont, Urodziny, Balbina), wzbogaconych piosenkami dla dzieci, które bezpośrednio nawiązują do treści opowiadań, ale mogą stanowić także uzupełnienie repertuaru dziecięcego do samodzielnego wykonania.

TOP